Archiwum Państwowe w Przemyślu

"RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ"

31 października 2017

Archiwum Państwowe w Przemyślu wraz Przemyską Biblioteką Publiczną oraz Szkołą Podstawową Nr 15 w Przemyślu wspiera Centrum Kulturalne w Przemyślu w realizacji projektu "Razem dla Niepodległej" . Jest to interdyscyplinarna inicjatywa obejmująca szereg inicjatyw upamiętniających odzyskanie niepodległości.

Działania w projekcie skierowane są do mieszkańców Przemyśla i powiatu przemyskiego i mają charakter edukacyjno-artystyczny.

M.in w dniu 12 listopada w siedzibie Centrum Kulturalnego w Przemyślu – odbędzie się wernisaż wystawy powstałej we współudziale naszego archiwum i Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Na niej pokazane będą archiwalia związane zarówno z walkami o odzyskanie niepodległości jak i z jej celebrowaniem na przestrzeni lat w Przemyślu oraz prace artystów plastyków z województwa podkarpackiego, którzy sięgają po tematykę patriotyczną.

Zwieńczeniem projektu będzie koncert "Razem dla Niepodległej" podczas którego wystapią m.in. zespoły Contra Mundum i Forteca, a także Tadek Polkowski.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

ZAPRASZAMY W IMIENIU ORGANIZATORÓW DO CELEBROWANIA OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI!!!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-31
Data publikacji:2017-10-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Agnieszka Bobowska-Hryniewicz
Liczba odwiedzin:1574