Komunikat dla użytkowników zasobu Archiwum Państwowego w Przemyślu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

6 maja 2020

Szanowni Państwo!

W związku z zapowiedzianym w dniu 28 kwietnia br. przez Prezesa Rady Ministrów wdrożeniem II etapu znoszenia nakazów i zakazów, wynikających ze stanu epidemii, a także komunikatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29 kwietnia br. opublikowanym na stronie Ministerstwa, od 4 maja archiwa państwowe znalazły się w grupie instytucji, które mogą wznowić działalność archiwalną. Zdjęcie zakazu działalności instytucji nie oznacza jednak nakazu ich całkowitego otwarcia.

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęto przygotowania do stopniowego wznawiania działalności archiwalnej. O ostatecznym terminie otwarcia czytelni Archiwum Państwowego w Przemyślu poinformujemy Państwa w dalszym terminie. Obecny czas przeznaczony został na działania związane z przygotowaniem czytelni i całej obsługi do ponownego otwarcia z zachowaniem stosownych procedur związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa. Przewidywany termin ponownego otwarcia czytelni to 1 czerwca br.

Z uwagi na bezpieczeństwo zarówno korzystających, jak i obsługujących ich pracowników ograniczona zostanie m.in. liczba osób znajdujących się w czytelni, jak również liczba udostępnionych jednorazowo jednostek archiwalnych. Więcej szczegółów przedstawimy Państwu w kolejnym komunikacie.

Na chwilę obecną zachęcamy naszych Użytkowników i wszystkie Osoby zainteresowane, do kontaktu z tutejszemu Archiwum z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej oraz do korzystania z dostępnych zasobów online w serwisie szukajwarchiwach.gov.pl i na naszej stronie internetowej w zakładce Skany On-Line.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-05-06
Data publikacji:2020-05-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Jaśkiewicz
Liczba odwiedzin:446