Archiwum Państwowe w Przemyślu

Strona główna

Najnowsze aktualności

Przejdź do - kartka%20świąteczna

Życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

31 marca 2020
Przejdź do - Kolorowanka%201

Z myślą o najmłodszych - kolorowanki świąteczne

31 marca 2020

Z myślą o naszych najmłodszych odbiorcach przygotowaliśmy kolorowanki o tematyce świątecznej. Dla ułatwienia pracy umieszczamy również oryginały kartek przechowywanych w naszym zasobie. Kolorowanki w formie pdf można pobrać do samodzielnej pracy w domu. Niech zbliżające się Święta Wielkiej Nocy wypełnione będą miłością, nadzieją i zdrowiem dla każdego z nas.

Czytaj więcej o: Z myślą o najmłodszych - kolorowanki świąteczne
Przejdź do - Wystawa%20

Wystawa wirtualna "W oczekiwaniu...."

31 marca 2020

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy dla Państwa wirtualną wystawę z kart pocztowych o tematyce świątecznej. Coraz częśćiej zwyczaj wysyłania życzeń w ten  sposób zastępują nam smsy, maile czy życzenia składane telefonicznie.  Podczas tegorocznych Świąt Wielkiej Nocy wyjątkowo zachęcamy Państwa do pozostania w domach i skorzystania właśnie z takich form komunikacji, a dla wszystkich wielbicieli pięknej tradycji nadsyłania kartek świątecznych prezentujemy naszą wystawę.

Czytaj więcej o: Wystawa wirtualna "W oczekiwaniu...."
Przejdź do - poradnik%20genealogiczny

Poradnik genealogiczny

30 marca 2020

Nadal zachęcamy Państwa do pozostania w domach. Czas ten proponujemy wykorzystać do poznania swoich korzeni rodzinnych. Poszukiwania można prowadzić z domowego zacisza, przy wykorzystaniu dostępnych na stronie Archiwum skanów on-line, czy też za pośrednictwem portalu szukajwarchiwach.gov.pl. Początkującym Genealogom, którzy pragnął zgłębić wiedzę o rodzinie prezentujemy krótki poradnik na temat poszukiwań genealogicznych.

Czytaj więcej o: Poradnik genealogiczny
Przejdź do - Przemyśl%20w%20czasie%20I%20wojny%20światowej%20-%20wystawa%20wirtualna

Wystawa wirtualna "Spacerkiem po Przemyślu z dawnych lat... Przemyśl w czasie I wojny światowej"

27 marca 2020

Zapraszamy Państwa do dalszego wirtualnego spacerowania z nami po historycznym Przemyślu. Dzisiaj zabieramy Państwa do czasów I wojny światowej i Twierdzy Przemyśl, uznanej rozporządzeniem Prezydenta RP z dnia 10 grudnia 2018 r. za "pomnik historii".

Czytaj więcej o: Wystawa wirtualna "Spacerkiem po Przemyślu z dawnych lat... Przemyśl w czasie I wojny światowej"
Przejdź do -

Wirtualne wystawy

25 marca 2020

Szanowni Państwo, 

wprawdzie nie możemy spotkać się z na wystawach w siedzibie Archiwum, jednak zachęcając do pozostania w domach, zapraszamy do obejrzenia ponownie naszych ekpozycji on-line, które proponowaliśmy do tej pory !

Czytaj więcej o: Wirtualne wystawy