Strona główna

Witamy na naszej stronie

Pocztówka

Najnowsze aktualności

Przejdź do -

Wycieczka uczniów klasy I z Zespołu Szkół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu

24 listopada 2021
Wystawa Polski dokument, wydawnictwo i fotografia wojskowa cieszy się nadal zainteresowaniem. Tym razem o tradycjach formacji wojskowych w naszym mieście oraz o różnych rodzajach dokumentów przechowywanych w domowych archiwach porozmawialiśmy z uczniami klasy pierwszej Zespołu Szkół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu pod opieką Pani Justyny Szolc.
Zainspirowani tą wiedzą uczniowie zapoznali się także z możliwościami poszukiwań archiwalnych oraz z serwisem Szukaj w Archiwach
Czytaj więcej o: Wycieczka uczniów klasy I z Zespołu Szkół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu
Przejdź do - Ucznowie%20Szkoły%20Podstawowej%20nr%206%20w%20Przemyślu

Ucznowie III klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Przemyślu poznają historię Przemyśla

17 listopada 2021

W dniu dzisiejszym ucznowie III klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Przemyślu, podczas lekcji archiwalnej, zapoznali się ze znaczeniem zasobu Archiwum w poznawaniu przeszłości. Zajęcia wprowadziły ich w świat przemyskich dokumentów, a kreatywna zabawa ułatwiła zapamiętanie poznanych wiadomości. Zdobyta na lekcji wiedza o historii miasta wykorzystana została również w części plastycznej, gdy uczniowie tworzyli herb miasta w oparciu o nasze materiały. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Czytaj więcej o: Ucznowie III klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Przemyślu poznają historię Przemyśla
Przejdź do - Uczniowie%20Szkoły%20Podstawowej%20nr%2016%20w%20Przemyślu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu podczas wizyty w Archiwum

17 listopada 2021

16 listopada odwiedzili nas uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu. Zapoznali się z pracą archiwisty oraz zasobem przemyskiego Archiwum, zwiedzili także wystawę ukazującą bogactwo zbiorów prywatnych. W ramach zajęć kreatywnych ułożyli puzzle stanowiące przykłady przechowywanych dokumentów. Dziękujemy za bardzo miłą wizytę i zaangażowanie w zajęciach.

Czytaj więcej o: Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu podczas wizyty w Archiwum
Przejdź do - Przedszkole%20nr%2016%20w%20Przemyślu%20

Przedszkolaki z Przedszkola nr 16 w Przemyślu poznają kolorowy świat przemyskich archiwaliów

17 listopada 2021

W dniu wczorajszym gościliśmy sześciolatki z Przedszkola nr 16 w Przemyślu. Wspólnie odkrywaliśmy zasób przemyskiego Archiwum, ukazując jego kolorowy i przyjazny charakter. Nasi najmłodsi odbiorcy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli również w zajęciach plastycznych oraz wzięli udział w konkursie z drobnymi nagrodami.

Czytaj więcej o: Przedszkolaki z Przedszkola nr 16 w Przemyślu poznają kolorowy świat przemyskich archiwaliów
Przejdź do - klasa%20V%20SP%20nr%206%20w%20Przemyślu

Śladami przodków

10 listopada 2021
Jak stworzyć drzewo genealogiczne na podstawie posiadanych dokumentów? Jakich danych można szukać w archiwach? Na te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć wraz z uczniami klasy 5 ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Przemyślu. Poznając dokumenty dotyczące Przemyśla,  nasi goście mogli także zobaczyć te, które bezpośrednio związane są z kwestiami odradzającej się Polski w listopadzie 1918 r. W klimacie nadchodzącego Święta Niepodległości, wspólnie z ucznami, o godz. 11.11 odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.
Na zadanie domowe wszyscy obiecali stworzyć drzewo swojej rodziny.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy ponownie!
Czytaj więcej o: Śladami przodków
Przejdź do -

Lekcja z przemyskim herbem w tle

9 listopada 2021
Zainspirowani dokumentami dotyczącymi naszego miasta m.in. pocztówkami i dokuementami z Akt miasta Przemyśla, uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu, stworzyli własną wystawę przedstawiającą dawny herb miasta.
Nasi goście zwiedzili także wystawę oraz zpoznali się z różnymi rodzajmi dokumentów, jakie przechowywane są w Archiwum.
Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!
Czytaj więcej o: Lekcja z przemyskim herbem w tle