Dzień Archiwisty i realizacja projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

9 października 2020

Już po raz drugi obchodziliśmy Dzień Archiwisty. Wydarzenie rozpoczęło się otwarciem wystawy NIEPODLEGŁA. HISTORIE Z RODZINNYCH ARCHIWÓW, która usytuowana jest przed budynkiem archiwum. Prezentuje fotografie, które trafiły do naszego zasobu dzięki projektowi Archiwa Rodzinne Niepodległej. Zaprezentowane zostały materiały przekazane przez Brygidę Jasińską, Walentynę i Ewę Świder oraz Marzenę Włodek. Dla tych, którzy nie mogą nas odwiedzić, została przygotowana wystawa w formie on-line, dostępna na kanale youtube oraz facebooku. Ekspozycję uzupełnia katalog, opisujący historie rodzin, które zostały na niej przedstawione. Wiele rodzinnych historii mogłoby zainspirować niejednego scenarzystę.  Jedną z nich z pewnością jest ta, którą przedstawiła nam Beata Bartkowiak, dzięki której do naszego zasobu trafiły kolejne rodzinne pamiątki. 

W drugiej części wydarzenia odbyły się warsztaty "Zostań rodzinnym archiwistą" przygotowane w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej. Jak zwykle wzbudziły zainteresowanie osób, biorących w nich udział. Po części teoretycznej, uczestnicy zostali zaproszeni do pracowni konserwacji, gdzie mogli zapoznać się z tajnikami konserwacji i poznać metody właściwego przechowywania rodzinnych archiwaliów w warunkach domowych. Każdy z uczestników został obdarowany w "wyprawkę domowgo archiwisty".

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu i zachęcamy, w dalszym ciągu, do przeglądania domowych szuflad, kuferków i teczek w poszukiwaniu cennych, rodzinnych pamiątek i porządkowania domowych archiwów. 

wystawa on-line na kanale youtube: https://www.youtube.com/watch?v=RNfgNNZVQo4&t=10s 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-10-09
Data publikacji:2020-10-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Agnieszka Bobowska-Hryniewicz
Liczba odwiedzin:2552