Drachen. Latawce

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

7 września 2021

„Trzy latawce. Trójka przyjaciół w przededniu II wojny światowej. Wojny, która diametralnie zmienia ich życie. Nie ma już wspólnych zabaw, rozmów i odwiedzin. Jest strach, niepewność i ciągła troska. Czy kiedyś jeszcze spotkają się nad brzegiem Sanu i puszczą kolorowe latawce? ". Zastanawia się autor opowiadania „Drachen”, Rafał Paśko.

Jest wrzesień 1939 r. Przemyśl. Jakie uczucia i emocje towarzyszyły młodym ludziom, uczniom przemyskich szkół, którym młodzieńczą beztroskę zastąpiła okrutna rzeczywistość. Śledząc ich losy, może warto przyjrzeć się dzisiaj mijanym na co dzień obiektom, wspomnieć mieszkańców Przemyśla, miejsca, które mogli odwiedzać 82 lata temu.

Co wiemy o historii naszego miasta? Czy pozostaniemy na nią obojętni? Czy jednak te refleksje staną się motywacją do głębszego poznania naszej małej Ojczyzny?

Niech dzieje trójki przyjaciół będą inspiracją do poszukiwań, do odkrywania historii w zwykłej codzienności, do jej pielęgnowania i szanowania!

Zdobytą wiedzą należy się także dzielić, dlatego weźcie udział w naszym konkursie „Przemyśl podczas II wojny światowej”. Zapraszamy.

Zachęcamy do posłuchania fragmentów opowiadania, w wykonaniu jego Autora:

https://www.youtube.com/watch?v=XU3u6-KPR3I 

https://www.youtube.com/watch?v=6pUoWdKHL7c 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie okładka

    okładka "Drachen"

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-07
Data publikacji:2021-09-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Agnieszka Bobowska-Hryniewicz
Liczba odwiedzin:339