Zapraszamy na obchody Dnia Archiwisty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

24 września 2021

W ramach obchodów Dnia Archiwisty zapraszamy na otwarcie wystawy pt. "Polski dokument, wydawnictwo i fotografia wojskowa".

Zaprezentowane zostaną materiały z prywatnej kolekcji dra Wojciecha Mosia, członka Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy, który opowie o swoich zbiorach.
Ekspozycja przedstawia oryginalne dokumenty, fotografie i wydawnictwa (jubileuszowe jednodniówki), które zostały podzielone tematycznie. Zobaczyć można m.in. pamiątki legionowe, dotyczące lat 1918-1921, walk o Śląsk, dokumenty z 1939 r., ekslibrysy, pamiątki piechoty, artylerii, liczne dyplomy i świadectwa, uzupełnione fotografiami, a także dokumenty poświadczające udział w zawodach sportowych. Część wystawy została zatytułowana "W mundurze na ślubnym kobiercu". Przedstawia wyjątkowe ślubne fotografie, z przełomu wieków, okresu międzywojennego i z lat 1945-1946, zawiadomienia o ślubie, zaproszenia na bal oraz wizytówki żołnierzy. Ciekawostkę stanowi karnet balowy z 5. Pułku Artylerii Ciężkiej. Na wystawie znalazły się także dokumenty związane z Przemyślem i okolicami oraz akcenty podhalańskie.

Otwarcie ekspozycji: Archiwum Państwowe w Przemyślu, godz. 11.00, parter

Galeria

  • Powiększ zdjęcie plakat promujący wydarzenie

    plakat promujący wydarzenie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-24
Data publikacji:2021-09-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Agnieszka Bobowska-Hryniewicz
Liczba odwiedzin:344