84. rocznica wybuchu II wojny światowej - zaproszenie na wystawę

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

31 sierpnia 2023

"Życie pod dwiema okupacjami w świetle materiałów z zasobu Archiwum Państwowego w Przemyślu" to tytuł wystawy prezentującej oryginalne dokumenty z naszego zasobu, w tym m in. ogłoszenia, zarządzenia, okólniki dotyczące o organizacji życia pod okupacją niemiecką, dokumenty wytworzone przez  Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych w Przemyślu, akta szkolne, Polskiego Czerwonego Krzyża, represji okupanta wobec ludności, pomocy Żydom, listy z obozów jenieckich, materiały związane ze zdobyciem Monte Cassino.

Przypominamy także wystawę " Niech lew mieszka w Waszych sercach", która eksponowała prywatne zbiory śp. majora Jerzego Kostiuka, których kopie pozysklaiśmy w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej.

Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji od 1 września do 2 października br. w siedzibie Archiwum Państwowego w Przemyślu, w godz. 9.00-15.00.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie plakat promujący wystawę czynną od 1.09 do 2.10.2023 r. pt. Życie pod dwiema okupacjami w świetle materiałów z zasobu Archiwum Państwowego w Przemyślu

    plakat promujący wystawę czynną od 1.09 do 2.10.2023 r. pt. Życie pod dwiema okupacjami w świetle materiałów z zasobu Archiwum Państwowego w Przemyślu

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-08-31
Data publikacji:2023-08-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Agnieszka Bobowska-Hryniewicz
Liczba odwiedzin:241