O najnowszych przedsięwzięciach Archiwów Państwowych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

15 września 2023

13 września br. w siedzibie Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych odbyła się konferencja prasowa, podczas której został zainaugurowany wraz Ministersterm Edukacji i Nauki, konkurs dla młodzieży „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje…”, odbyła się promocja publikacji "Biografie Sprawiedliwych" oraz ogłoszona została trzecia edycja programu Archiwa Rodzinne, tym razem pod nazwą "Archiwa Rodzinne Sprawiedliwych".

"Biografie Sprawiedliwych" to książka zawierająca 90 biogramów osób, które udzieliły, w czasie II wojny światowej, pomocy osobom pochodzenia żydowskiego. Publikacja powstała w oparciu o materiały źródłowe z zasobów Archiwów Państwowych.

W wydawnictwie znalazły się biogramy osób, które powstały na podstawie dokumentów ze zbiorów Archiwum Państwowego w Przemyślu, a ich autorki, Agnieszka Bobowska-Hryniewicz oraz Małgorzata Stadnik, miały zaszczyt uczestniczyć w jego promocji.

Szerzej o inicjatywach Archiwów Państwowych związanych z beatyfikacją Ulmów: https://archiwa.gov.pl/inicjatywy-archiwow-panstwowych-zwiazane-z-beatyfikacja-rodziny-ulmow/ 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie publikacja

    publikacja "Biografie Sprawiedliwych", fot. Konrad Maj, Archiwum Państwowe w Kielcach

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-09-15
Data publikacji:2023-09-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Agnieszka Bobowska-Hryniewicz
Liczba odwiedzin:711